Ukrainas pilsoņiem, kuri izceļo no Ukrainas militārā konflikta dēļ, Latvija nodrošina mītnes vietu, pārtiku un cita veida palīdzību.

Cilvēkiem, kuri, bēgot no karadarbības, ieradušies Latvijā, Rīgas 1.slimnīcā nodrošināsim mūsu valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

Ukrainas pilsoņi var saņemt:

• pakalpojumus ģimenes ārstu praksēs,

• ārstu-speciālistu konsultācijas,

• laboratoriskos un diagnostiskas izmeklējumus ar ģimenes ārsta vai ārsta-speciālista nosūtījumu,

• ārstēšanos slimnīcā,

• medicīnisko rehabilitāciju,

• valsts kompensējamās zāles un medicīniskās ierīces,

• vakcināciju atbilstoši vakcinācijas kalendāram,

• vakcināciju pret Covid-19, kā arī citus valsts apmaksātos pakalpojumus.

Galvenais dokuments ārstniecības apkalpojumu saņemšanai ir PASE

Ukrainas pilsoņiem un viņu nepilngadīgajiem bērniem, kuru dati ierakstīti mātes vai tēva ceļošanas dokumentā (pasē), laulātajiem – laulības apliecība.
Patvēruma meklētāji atbrīvoti arī no pacienta līdzmaksājuma.
Ukrainas iedzīvotājiem, tāpat kā Latvijas iedzīvotājiem, sniegsim plānveida pakalpojumus, tātad – pēc vienota pieraksta.
Latvijas iedzīvotāji, kuri gaidījuši valsts apmaksātu pakalpojumu, to arī saņems rindas kārtībā.

Papildu esam organizējuši pieņemšanas laikus tikai un vienīgi Ukrainas pilsoņiem darba dienās no pirmdienas līdz piektdienai:

• katru dienu ārstu internistu konsultācijas;
• 2 x nedēļā ārsta endokrinologa konsultācijas.

Sekosim pieprasījumam un attiecīgi piedāvāsim nepieciešamo specialitāšu ārstu palīdzību.

Valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi, tostarp rehabilitācija, būs pieejami arī Ukrainas karavīriem, kuri ieradīsies Latvijā.