Rehabilitācija pēc traumām
(kaulu lūzums, muskuļa un cīpslas sastiepums un plīsums)

Multidisciplināra programma, kurā vienuviet apvienoti fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, funkcionālie speciālisti, modernākās robotizētās un fizikālās medicīnas tehnoloģijas, lai sniegtu rehabilitāciju pēc tādām traumām kā kaulu lūzumi, muskuļu un cīpslu sastiepumi un plīsumi.

Rehabilitācijas laikā tiek veikta pacienta klīniskā stāvokļa un funkcionēšanas traucējumu novērtēšana, dokumentēšana, komplikāciju profilakse, individuālā rehabilitācijas plāna izveide, sāpju mazināšana, kustību funkciju uzlabošana, pacienta un piederīgo izglītošana un informēšana, sociālā integrācija, palīglīdzekļu pielāgošana, sniegtas rekomendācijas un iekļaušana dinamiskās novērošanas reģistrā.

Mērķa grupa:
Pacienti ar funkcionēšanas ierobežojumiem, medicīniski stabili, motivēti, ar ģimenes atbalstu, vecumu līdz 18 gadiem.

Rehabilitācijas programmas mērķi
Atbilstoši individuāli izstrādātam medicīniskās rehabilitācijas plānam

Terapijā izmantojamās ROBOTTEHNOLOĢIJAS

Magnētiskās terapijas procedūras ir ērtas un absolūti nesāpīgas, jo nav tieša kontakta ar ādu, savukārt lauka iedarbība var kvalitatīvi mazināt sāpju izpausmes, un tā tiek uzskatīta par labu alternatīvu elektriskajai stimulēšanai gadījumos, kad tās lietošana ir kontrindicēta vai nevēlama. TESLA STYM magnētiskās terapijas iekārtu var izmantot vietējiem un vispārējiem stiprinošajiem efektiem.

E-LINK sistēmu izmanto augšējo un apakšējo ekstremitāšu datorizētai rehabilitācijai un klīniskai novērtēšanai. To pielieto neiroloģiskajā rehabilitācijā, pacienta novērtēšanai, rezultātu dokumentēšanai. E-LINK sistēma sastāv no vairākiem moduļiem, tādiem kā dinamometrs, elektromiogrāfijas sensori ar atgriezeniskās saites vingrinājumiem, pretestības vingrinājumiem, roku un spēka platformām. E-LINK sistēmā izmanto bezvadu savienojumus. Programmatūra nodrošina spēka un mobilitātes vingrinājumus, kontrolējot vairākās pilnībā konfigurējamās spēles atbilstoši katra pacienta spējam un vajadzībām.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI (FAQ):

Lai pieteiktos rehabilitācijas pakalpojumam, lūdzam sazināties ar Rīgas 1.slimnīcas rehabilitācijas koordinatoru, pa tālruni: 67366323 (taustiņš 2, Rehabilitācijas pakalpojumi)

vai jāaizpilda e-pieteikuma forma un mēs ar Jums sazināsimies darba dienās, 24h laikā.

  • Mātes / tēva pase vai ID karte, bērna pase / ID karte (ja ir)
  • Nosūtījums/u27 forma, (Valsts apmaksāts pakalpojums)
  • Iepriekš veiktie izmeklējumi, izraksti
  • Tūskas gadījumā:

Krioterapija, Gameready, Modernā fizikālā terapija: HILT (Augstas intensitātes lāzerterapija), MR-terapija (Mērķētas radiofrekvences terapija).

  • Sāpju gadījumā:

Modernā fizikālā terapija: HILT (Augstas intensitātes lāzerterapija), FMS (Funkcionāla magnētiskā stimulācija), MR-terapija (Mērķētas radiofrekvences terapija).  Gameready, Krioterapija, Kinezioloģiskā teipošana.

  • Kustību apjoma ierobežojumu, kontraktūras gadījumā:

Fizikālā terapija, CPM (Continious passive motion): Artromot S4, FYSIOTEK 300TS, Luna EMG. Rokas robotterapij: Amadeo, Pablo, E-link. Fizioterapija baseinā

  • Mobilitātes traucējumu gadījumā:

Gaitas terapija: Reoambulator. Fizioterapija baseinā.

  •  Muskulatūras saspringuma, disbalansa gadījumā:

Šrota terapija, Kinezioloģiskā teipošana, Slinga terapija. Modernā fizikālā terapija: HILT (Augstas intensitātes lāzerterapija), FMS (Funkcionāla magnētiskā stimulācija), MR-terapija (Mērķētas radiofrekvences terapija).

  • Locītavu nestabilitātes, hipermobilitātes gadījumā:

Gaitas terapija: Alter-G. Līdzvara un koordinācijas robotterapija: Thera Balo, Tymo, Challenge-disc.

Lūdzam ziņot par to Klīnikas koordinatoram (67366323) vai Jūsu funkcionālajam speciālistam vismaz 24 stundas iepriekš.

  • Ja pacients atsakās saņemt pakalpojumu attaisnotu iemeslu dēļ (piemēram, akūta saslimšana vai hroniskas slimības saasinājums, pirmās pakāpes radinieka vai laulātā nāve, par ko 2 nedēļu laikā tiek uzrādīts attiecīgs dokuments – izraksts no stacionārās/ambulatorās pacienta medicīniskās kartes – veidlapa Nr.027/u , dzimšanas/miršanas apliecība), pakalpojums tiek piedāvāts nākamajam pacientam no gaidītāju rindas , bet atteicies pacients nokļūst gaidītāju rindas sākumā.
  • Ja pacients atsakās saņemt pakalpojumu neattaisnoto iemeslu dēļ, pakalpojums tiek piedāvāts nākamajam pacientam no gaidītāju rindas, bet atteicies pacients nokļūst gaidītāju rindas galā.
  • Pacients var tik izslēgts no Valsts apmaksāta pakalpojuma gaidītāju rindas, ja pacients atkārtoti, vismaz 2 reizes, atsakās ierasties vai atkārtoti, ilgstoši nav iespējams sazināties ar pacientu (telefoniski, elektroniski).

Maksas nodarbību abonementu derīguma termiņš – 6 mēneši.