Uztura speciālists ir augsti kvalificēta ārstniecības persona, kas ikdienā stādā funkcionālo speciālistu komandā un konsultē pacientus ārstniecības iestādēs, nodarbojas ar pacientu izglītošanu uztura jautājumos. Uztura speciālists sadarbojas ar ģimenes ārstiem, gan ginekologiem, kardiologiem, endokrinologiem, psihoterapeitiem, homeopātiem, rehabilitologiem u.c. speciālistiem.
Uztura speciālists, strādājot komandā ar ārstiem, var palīdzēt pacientiem ar hroniskām saslimšanām, izveidojot konkrētu uztura plānu pie dažādām saslimšanām, ņemot vērā katra pacienta individuālās nepieciešamības.

“Uztura speciālists palīdzēs arī pie svara korekcijas un ēšanas traucējumiem.”

Mūsdienās cilvēkiem ir mainījies ēšanas un kustību režīms, un nereti tieši dzīvesveids ir par pamatu daudzām, ar uzturu saistītām saslimšanām.
Pie uztura speciālista var vērsties pacienti un viņu ģimenes ar jautājumiem par veselīgu ēdienkarti ikdienā, ēdienkartes plānošanu dažādos dzīves posmos:

• grūtniecības plānošana

• grūtniecība (arī, ja topošajai māmiņai ir virssvars, mazs svars, gestācijas diabēts u.c.)

• laktācijas periods

• sievietes uzturs dažādos dzīves posmos ( reproduktīvais vecums, menopauze, seniore)

• bērnu ēdināšana ( pirmās piebarošanas uzsākšana, pirmskolas, skolas vecuma bērnu uzturs)

• pusaudžu uzturs

• senioru uzturs

• veģetārs / vegānu uzturs

• onkoloģisku u.c. pacientu uzturs

Uztura speciālists var palīdzēt sportistiem individuāli plānot savu ēšanas režīmu atkarībā no fiziskās slodzes.

Rīgas 1.slimnīcas uztura speciālistes Lienes Sondores konsultācija:

Pirmā vizīte: 50 minūtes gara Veselības stāvokļa novērtējums, antropometriskie mērījumi. Tiek izvērtēta pašreizējā ēdienkarte, uztura režīma korekciju uzsākšana, rekomendācijas.
Nākamās vizītes: Vizītes tiek plānotas, ņemot vērā katra pacienta individuālos mērķus un veselības stāvokli. Vizītes laikā pacientiem tiek izskaidrotas ikdienā nepieciešamās uzturvielas, pārrunāts ēšanas režīms, porciju lielumi, produktu iegāde un pagatavošanas veids. Sadarbības veicināšanai un līdzatbildībai, pacienti veic pierakstus uztura dienasgrāmatā, kas tiek analizēta nākamajās vizītēs.

Liene Sondore:

Profesionālais bakalaura grāds, specializācija – uztura speciālists.

Akadēmiskais veselības zinātņu maģistrs uzturzinātnē.

Latvijas Diētas un Uztura speciālistu asociācijas valdes locekle.

Vairāk informācijas par speciālistiem Rīgas 1.slimnīcā, lasi TE

Pieraksts uz konsultāciju: