Slinga jeb saišu terapija ir vispusīga diagnostikas, aktīvas ārstēšanas un vingrinājumu sistēma. Individuāla pieeja katram pacientam nodrošina stabilu un pastāvīgu muskuloskeletārās sistēmas traucējumu novēršanu.

Slinga terapija pielietojama gadījumos, kad pacientam ir ķermeņa balsta – kustību aparāta problēmas, tā palīdz mazināt smadzeņu asinsrites traucējumu sekas, to var teicami pielietot pēctraumu un pēcoperāciju periodos. Šī terapija ir piemērota arī dažāda rakstura muguras sāpju pacientiem, un ar tās palīdzību var risināt ķermeņa estētiskās problēmas.

Slinga terapija ir ieteicama šādās nozarēs – neiroloģijā, ortopēdijā, ķirurģijā, geriartrijā, pediatrijā.

Ārstējot, tiek veikta:

  • neiromuskulārā aktivizēšana – nesāpīgi atmodina neaktīvos muskuļus un atjauno to funkcionēšanu;
  • stiepti muskuļi – lai atbrīvotu savilktus, sāpīgus muskuļus;
  • palielināts kustību apjoms – izslēdzot gravitācijas spēku iedarbību, veiksmīgi var kontrolēt locītavu kustību un muskuļu darbību, nesāpīgi palielinot kustību apjomu;
  • trakcija – iestiepj locītavu saites, muskuļus, līdz ar to tiek samazināta slodze locītavām;
  • relaksācija – pacients tiek novietots relaksējošā pozīcijā, lai noņemtu sava svara un gravitācijas spēka ietekmi, atbrīvo saspringušos muskuļus.

Nodarbību laikā tiek sastādīts vingrojumu komplekss, lai varētu pakāpeniski palielināt muskuļu spēku, izturību, uzlabotu locītavu stabilitāti.